Форум журналу "Жіночий порадник"
ГОЛОВНА СТОРІНКА

Повернутися   Форум журналу "Жіночий порадник" > Моя історія

Важлива інформація

Відповідь
 
Опції теми Опції перегляду
Старий 07.03.2012, 10:39   #11
настя
Новенький
 
Реєстрація: 07.03.2011
Повідомлень: 18
За замовчанням

Доброго дня! Моїй доньці 11 років, і недавно вона в розмові зізналася, що закохана - у колишнього однокласника. Та вона явно не з "ранніх" - у її теперішній школі вчителі звертають мені увагу на те, що в ній потрібно виховувати "дівочість", що вона інша. Я порадила їй бути собою - загалом вона цікава дівчинка. Та як мені поводитися з нею щодо її захоплення? Підтримувати і таким чином розвивати "дівочість" чи забороняти або наголошувати, що це просто дружба?
настя поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 07.03.2012, 10:45   #12
Олена Фігель
Зайшов, побачив, написав
 
Реєстрація: 06.03.2012
Повідомлень: 8
За замовчанням

Хочу одразу попередити, що відповім на ВСІ запитання, не переживайте, якщо не побачите відповіді до 13 години)
Олена Фігель поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 07.03.2012, 10:57   #13
Весна
Наш знайомий
 
Аватар для Весна
 
Реєстрація: 26.01.2012
Повідомлень: 48
За замовчанням

Добрий день п. Олено!
У нас в родині така проблема: мій брат, йому 22 роки. Він закохався у старшу за себе на вісім років жінку. Говорить про одруження. Та жінка має двох дітей, у шлюбі ніколи не була. Як нам напоумити брата?
Весна поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 07.03.2012, 10:59   #14
Олена Фігель
Зайшов, побачив, написав
 
Реєстрація: 06.03.2012
Повідомлень: 8
За замовчанням

Так, я бачу, @erika@, що Ви почуваєте себе тривожно. Якщо такий стан є для Вас звичним і постійним, варто звернутися по допомогу до психолога. Пройти певний курс. На жаль, що б я Вам зараз не написала, як би не намагалася заспокоїти, це не подіє. Отже - рекомендую Вам звернутися особисто до психолога і при особистій зустрічі з ним спробувати вирішити Вашу проблему. І не забувайте - подібного душевного стану МОЖНА позбутися і треба. Удачі Вам.

Останній раз редагувалося Оксана; 07.03.2012 в 15:42.
Олена Фігель поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 07.03.2012, 11:39   #15
Олена Фігель
Зайшов, побачив, написав
 
Реєстрація: 06.03.2012
Повідомлень: 8
За замовчанням

Добрий день, Настя. Згадайте себе в такому віці. Напевно і у Вас була перша закоханість. Коли людина переживає закоханість, вона не буде зважати на Ваші докори або намагання відвернути її від об’єкта своєї уваги. Цим Ви можете тільки зіпсувати відносини з дитиною. Вона зараз потребує Вашої уваги та підтримки.
Я так розумію, що почуття в даному випадку є тільки зі сторони Вашої дочки, а хлопець про це і не здогадується. Закоханість переживається яскраво, проте прийде та хвилина, коли дитина з гіркотою зрозуміє, що об’єкт пристрасті не розділяє її симпатії. Саме тоді їй буде потрібна уся Ваша любов і підтримка, щоб вона відчула, що незважаючи ні на що, її люблять, підтримують і поважають.
Зараз Вам потрібно частіше говорити з нею про її почуття, м’яко пояснити, що таке стається з усіма, кожен переживає подібні почуття і це прекрасно.
Проте, повністю відгородити дитину від переживань та, можливо, розчарування Вам не вдасться. Вона САМА має це пережити, перебороти, проте поряд має відчувати захищеність. Ми вчимося якимось речам все життя. І одразу навчитися правильно себе поводити у відносинах з протилежною статтю ще нікому не вдалося. Саме тому долею нам даруються такі моменти, коли ми можемо пережити цілу гаму почуттів і навчитися з цим жити.
А що стосується дівочості - то наявність кавалера не є критерієм розвитку дівочості, Ви зі мною згідні?
Дитині 11 років. Пройде кілька років, дитина подорослішає і з Вашою допомогою, порадами, як краще себе поводити, як вдягатися...як що і де говорити.. тощо, вона розквітне. Не намагайтесь прискорити цей процес.
Бажаю Вам і Вашій дитині натхнення та всього доброго.
Олена Фігель поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 07.03.2012, 11:50   #16
настя
Новенький
 
Реєстрація: 07.03.2011
Повідомлень: 18
За замовчанням

Щиро дякую!
настя поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 07.03.2012, 12:44   #17
Олена Фігель
Зайшов, побачив, написав
 
Реєстрація: 06.03.2012
Повідомлень: 8
За замовчанням

Добрий день, Весна.
Зауважу одразу - як відговорити Вашого брата від одруження, сказати не зможу. Пояснюю чому:
Відносини двох людей - дуже складна річ. Він зараз дуже закоханий. Тож любий Ваш натяк, негативний відгук про його наречену буде сприймати з агресією. При чому, агресія буде направлена на Вас та близьких (я так розумію, що уся родина не в захваті від цієї ситуації). Він зараз почуває себе між двох вогнів - з одного боку людина, яку він кохає і яка відповідає йому взаємністю, з якою йому добре і комфортно, з іншого - рідні, яких він любить і які його не хочуть зрозуміти і підтримати, повчання яких його нервують. Подумайте самі - кого він в результаті обере?
Зауважте, створюючи негативну атмосферу, погано відгукуючись про його вибір, Ви просто прискорюєте розв’язку - в один прекрасний день Ваш брат просто може піти до неї, остаточно розірвавши стосунки з рідними.
Також я розумію і Вашу позицію - Ви хочете вберегти його від можливого розчарування. Проте, життя така складна річ, що неможливо, на жаль, розписати його до дрібниць. Кожен проживає його так, як йому вдається. Згадайте, скільки Ви чули історій про те, як щасливо живуть сім’ї, де чоловік молодший за дружину, чи виховує її дітей, скільки нещасливих, де і чоловік, і дружина вперше стали на весільний рушничок. І навпаки.
До речі, за даними досліджень, сім’ї, в яких чоловік молодший за дружину, є більш міцними.
Я розумію, що Вам від цього не легше, проте спробуйте хоча б зрозуміти його, не показуйте йому свого негативного відношення до нареченої (що би в глибині душі не почували), дайте брату зрозуміти, що в будь-якому разі Ви залишаєтеся на його боці, що Вас цікавить перш за все ЙОГО щастя, а не бажання втручатися і повчати.
Можете м’яко пояснити йому , наприклад, так - "Ми тебе дуже любимо і сприймемо твій вибір, яким би він не був, проте, хочемо, вберегти від помилки..." Далі можете запропонувати йому пожити разом з обраницею. Цілком можливо, що поживши разом, побачивши зблизька, що таке сім’я де вже є 2 дитини і яких зусиль вимагатиме це від нього, він сам зрозуміє, що це не його. А можливо, навпаки - зрозуміє, що це і є його доля і щастя. В такому разі Вам залишиться тільки порадіти за нього.
Бажаю Вам, Вашому брату и близьким успіху та сил на те, щоб віднайти порозуміння.
Олена Фігель поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 07.03.2012, 13:00   #18
Весна
Наш знайомий
 
Аватар для Весна
 
Реєстрація: 26.01.2012
Повідомлень: 48
За замовчанням

Пані Олено, щиро дякую за консультацію! Ми справді усі дуже любимо брата і бажаємо йому щастя.
Весна поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 07.03.2012, 13:22   #19
Олена Фігель
Зайшов, побачив, написав
 
Реєстрація: 06.03.2012
Повідомлень: 8
За замовчанням

Цитата:
Повідомлення від Флеш.Ка Подивитися повідомлення
В тому то і справа, що чоловік досі не знає, що я не можу народити. Я не можу йому про це зізнатись, боюся, що втрачу його.
Cкажіть, а чому Ви так впевнені в тому, що чоловік Вас покине? Я так розумію, що одружувався він не на дитині, а на Вас. І з Вами мріяв жити та будувати сім’ю.
Можливо, ви відчуваєте, чи знаєте, що в ваших відносинах зараз щось негаразд? Чи чоловік наполягає на появі дитини?
Мені поки що важко розібратися в ситуації. Бачу, що Ви не все розповіли.
Хочу Вам нагадати, якщо Ви не хочете виставляти деталі Вашої проблеми на загальний огляд, просто напишіть мені на пошту. Наших з Вами розмов ніхто не побачить.
Олена Фігель поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 07.03.2012, 15:45   #20
Оксана
Модератор
 
Аватар для Оксана
 
Реєстрація: 05.03.2011
Адреса: Львів
Повідомлень: 137
Надіслати повідомлення для Оксана за допомогою ICQ
За замовчанням

Щиро дякую психологу-практику пані Олені Фігель за те, що присвятила час нашому форуму.
Оксана поза форумом   Відповісти з цитуванням
Відповідь


Ваші права у розділі
Ви не можете створювати нові теми
Ви не можете відповідати у темах
Ви не можете прикріпляти вкладення
Ви не можете редагувати свої повідомлення

BB коди Ввімк.
Смайли Ввімк.
[IMG] код Ввімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


Часовий пояс GMT +1, час: 05:22.

Зворотний зв'язок - Форум журналу "Жіночий порадник" - Архів - Нагору