Форум журналу "Жіночий порадник"
ГОЛОВНА СТОРІНКА

Повернутися   Форум журналу "Жіночий порадник" > Сімейне життя

Важлива інформація

Відповідь
 
Опції теми Опції перегляду
Старий 06.01.2013, 09:38   #11
Роксолана
Метр
 
Аватар для Роксолана
 
Реєстрація: 07.03.2011
Повідомлень: 211
За замовчанням

Згідна, правильно говориш Невгамовна. Але є один нюанс: люди, що пробують боротися з узалежненням рідних, поступово самі стають жертвами. Дехто теж спивається, а у декого, хто встоїть перед алкоголем, життя стає некерованим, вони втрачають фізичне, душевне здоров’я. Вони увесь час у депресивному стані, увесь час в очікуванні, напружені. Так, Невгамовна, вони перетворюються в співузалежнених. Їх життя зводиться до контролю поведінки рідної особи, відтак вони забувають про своє життя. Нагальна потреба рятувати рідну людину це перша ознака співузалежнення. Ще гірше ведеться дітям, онукам, тобто найменшим. Постійний страх, встид, почуття провини. Тобто ознаки жертви. Відтак в дітей може розвинутись безсоння їм може стати нецікавим саме життя. І я впевнна, що найперше допомоги потребують співузалежнені. Адже вони при пам'яті якщо дорослі і діти, бо вони найменші.
Співчуваю, тобі Ірина. Але чим допомогти на жаль, не пораджу. Не скажу ж тобі покинути рідну людину і забити на батька. Але ви ще можете врятуватися самі, врятувати маму, своїх дітей.
Роксолана поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 08.01.2013, 14:11   #12
Невгамовна
Зайшов, побачив, написав
 
Реєстрація: 26.09.2012
Повідомлень: 9
За замовчанням

Цитата:
Повідомлення від Ірина Подивитися повідомлення
Дякую Невгамовна, але для того щоб мій батько пішов туди він має усвідомити що є алкоголіком. А вся біда якраз у тому, що він цього не визнає!!! Навіть коли я соромлю його після пиятики, навіть коли буває, що по хаті гармидар після дебошу... все одно ні в яку не визнає проблеми. А на новий рік "набрався" задовго до дванадцятої. А як зустрінеш новий рік так його і проведеш. Зараз шосте січня, готуємося до вечері. Одну єдину пляшку купили з мамою і сховали, але... батько її вже знайшов. На годиннику пів дванадцятої дня, а він вже хороший... і так вже кілька років поспіль...
Ірина, щоб алкоголік зрозумів, що він алкоголік, його потрібно залишити з проблемою наодинці - не соромити його, не прибирати за ним, не купувати до хати алкоголю. Бо коли ви соромите - берете на себе його провину (п'ю, бо жінка і донька сварливі змії), коли прибираєте гармидер - йому ж краще, коли купуєте пляшку - полегшуєте його турботу, чим і за що напитися.
І зрозумійте основне - тягти людину в тверезе життя без його на то згоди - марна справа!!! Навіть якщо і витягнете, то не на довго. Бо тверезості хоче не він, а близькі. Як кажуть бувалі - з п'янки є три виходи: в тверезість, в божевільню або на цвинтар. А пити кидають всі, щасливчикам це вдається при житті.
Моя вам порада - відчепіться від батька, займіться своїм життям і убезпечте себе від впливу алкоголізму.
І ще. Не батькові шукайте Анонімних алкоголіків, а для себе Ал-Анон!!!

Останній раз редагувалося Оксана; 09.01.2013 в 07:16.
Невгамовна поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 08.01.2013, 14:16   #13
Невгамовна
Зайшов, побачив, написав
 
Реєстрація: 26.09.2012
Повідомлень: 9
За замовчанням

Цитата:
Повідомлення від Роксолана Подивитися повідомлення
Згідна, правильно говориш Невгамовна. Але є один нюанс: люди, що пробують боротися з узалежненням рідних, поступово самі стають жертвами. ...
Я все це знаю. Я все це пройшла.
Але зараз я вже не жертва. А мій близький хоч і алкоголік (бо хвороба ця не виліковна, прогресуюча, смертельна), але алкоголік тверезий.
Цитата:
Повідомлення від Роксолана Подивитися повідомлення
Постійний страх, встид, почуття провини
Це перше, чого мають позбутия близькі алкоголіка. А щоб цього позбутися, потрібно максимально дізнатися, що таке алкоголізм і співузалежнення.
Невгамовна поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 08.01.2013, 14:20   #14
Невгамовна
Зайшов, побачив, написав
 
Реєстрація: 26.09.2012
Повідомлень: 9
За замовчанням

Цитата:
Повідомлення від Роксолана Подивитися повідомлення
Не скажу ж тобі покинути рідну людину і забити на батька.
Нажаль, але саме покинуті алкоголіки, на яких всі забили, найшвидше досягають свого дна. А на дні вже або гинуть, або від нього відштовхуються і починають випливати.
По великому рахунку, від близьких тут мало що залежить.
Цитата:
Повідомлення від Роксолана Подивитися повідомлення
Але ви ще можете врятуватися самі, врятувати маму, своїх дітей.
Саме так. Як то кажуть - врятуйся сам, і біля тебе багато врятуються.
Невгамовна поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 08.01.2013, 15:43   #15
Maria
Користувач
 
Реєстрація: 02.07.2012
Повідомлень: 20
За замовчанням

Жахлива проблема. Нікому цього не побажаєш. Мене Бог милував від цього і я не можу нічого путнього порадити. Але мені здається, "забивати" на алкоголіка якось аморально чи що.
Тобто я згодна, що сльози, благання чи мовчання, щоб врятувати "честь сім ї" -- абсолютно безглузді кроки. Але от сплікуватись з анонімними алкоголіками (якщо це можливо) вартує спробувати вже хоча б тому, щоб рідним і близьким не узалежнитись від ситуації. Думаю, як і в кожній проблемі, слова фахівця будуть більш дієвими, ніж купа порад з ретранслятора "Бі-Бі-Сі" (баба бабі сказала). Мабуть, там (маю на увазі фахівців) радять не тільки, як вмовляти батька не пити чи як не почуватись рідним винними чи осоромленими, але й говорять про більш практичні речі: як, наприклад, врізати доступ до алкоголю/грошей/цінних речей чи як позбутися (мінімізувати) негативного впливу дружків-алкоголіків тощо.
Зрештою, на кожну людину можна знайти якісь важелі впливу. Визнаю, що хтось покається тільки, коли його усі-усі покинуть, але ж дехто чекає небайдужості
Maria поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 09.01.2013, 07:43   #16
Даша
Наш знайомий
 
Реєстрація: 06.03.2011
Повідомлень: 34
За замовчанням

Можливо це прозвучить жорстоко, але я проти того щоб лікувати алкашів, наркоманів... Пити чи не пити цей вибір кожен робить сам. І зауважу: вибір цей кожен робить у тверезому стані! Замість різних анонімних клубів я б створила спеціальні закриті зони у які б звозились би алкаші. Пожили б там у колі собі подібних і відсоток "врятованих" був би набагато більшим. Така моя думка. А лікувати алкоголіка це занадто дороге задоволення. Я не кажу про гроші. Я кажу про те, що ті, хто рятує не живуть своїм життям. Рідний алкоголік пропиває не лише свое життя, а й життя своїх рідних!!!! Тобто, Ірина, усвідом - твій батько зробив у житті вибір не лише за себе, а й за твоє життя і твоїх дітей!! Я б на твоєму місці купила 10 пляшок йому, напився б до чортиків, прокинувся б у психушці прив'язаним, може б у мозку щось заворушилося.
Даша поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 09.01.2013, 09:23   #17
Невгамовна
Зайшов, побачив, написав
 
Реєстрація: 26.09.2012
Повідомлень: 9
За замовчанням

Був період, коли я теж думала, що всіх алкоголіків потрібно зігнати до одного гето і там тримати під сімома замками. Від тоді пройшло вже років зо 6-7. За той час я багато начудила - рятувала, відгороджувала від впливу дружків, довідувалася, як витягти алкоголіка з прірви. Тепер я знаю одне - все дарма, поки алкоголік хоче пити. А пити він буде хотіди доти, доки пиття не почне приносити ЙОМУ проблеми.
Відрізати доступ до грошей и цінних речей простіше простого - всі СВОЇ гроші чи коштовності тримати подалі від алкоголіка (я тримала не вдома). При тому ніколи(!!!) не забирати грошей у алкоголіка. Пропив, значить пропив, живи до наступної зарплати як знаєш. Позичиш, я віддавати не буду. І твердо притримуватися такої лінії поведінки. Хоча для цього потрібно мати стальні нерви - алкоголік буде нишпорити по чужих кишенях і гаманцях, буде вимагати дати йому грошей. Сказати, що це важко, не сказати нічого. Це жахливо жити в такому режимі.
А стосовно Бі-Бі-СІ... Саме так я збирала інформацію. По крихтах, рік за роком... І була дуже здивована одного разу, коли фахівець-нарколог, що лікував мого близького, ані півслова мені не сказав, що я теж потребую лікування...
Невгамовна поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 09.01.2013, 09:37   #18
Невгамовна
Зайшов, побачив, написав
 
Реєстрація: 26.09.2012
Повідомлень: 9
За замовчанням

Цитата:
Повідомлення від Maria Подивитися повідомлення
Жахлива проблема. Нікому цього не побажаєш. Мене Бог милував від цього і я не можу нічого путнього порадити. Але мені здається, "забивати" на алкоголіка якось аморально чи що.
Тобто я згодна, що сльози, благання чи мовчання, щоб врятувати "честь сім ї" -- абсолютно безглузді кроки. Але от сплікуватись з анонімними алкоголіками (якщо це можливо) вартує спробувати вже хоча б тому, щоб рідним і близьким не узалежнитись від ситуації. Думаю, як і в кожній проблемі, слова фахівця будуть більш дієвими, ніж купа порад з ретранслятора "Бі-Бі-Сі" (баба бабі сказала). Мабуть, там (маю на увазі фахівців) радять не тільки, як вмовляти батька не пити чи як не почуватись рідним винними чи осоромленими, але й говорять про більш практичні речі: як, наприклад, врізати доступ до алкоголю/грошей/цінних речей чи як позбутися (мінімізувати) негативного впливу дружків-алкоголіків тощо.
Зрештою, на кожну людину можна знайти якісь важелі впливу. Визнаю, що хтось покається тільки, коли його усі-усі покинуть, але ж дехто чекає небайдужості
Це все називається проживати життя за алкоголіка!!!! Але ж поки ми живемо чуже життя, наше проходить боком.
Найважливіше - убезпечити себе від впливу чужого алкоголізму.
А для алкоголіка можна зробити лише одне - дозволити йому по повній програмі відчути наслідки свого вибору, вибору пити. Хай п'є скільки влізе, а коли вже не зможе пити і буде потребувати допомоги (якої сам же і попросить!!!) тоді і допомагати. А от, щоб правильно допомогти, ватро зібрати інформацію про всі можливі способи лікування (телефони, явки, паролі ), але нічого не нав'язувати.

Останній раз редагувалося Невгамовна; 09.01.2013 в 09:40.
Невгамовна поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 09.01.2013, 15:57   #19
Алена
Новенький
 
Реєстрація: 05.03.2011
Повідомлень: 14
За замовчанням

Що тут сказати...усе це дуже сумно і неприємно. Єдиним виходом для вас, думаю, буде просто менше спілкуватися з батьком, а якщо ви живете разом, то усіма силами намагайтеся знайти собі інше помешкання. Знаю, моя порада виглядає жорстоко, але, повірте, для вас і ваших дітей так буде краще. Не дозволяйте алкоголіку занапастити ваше життя і життя ваших дітей. Алкоголік пропиває не тільки своє життя, а і ваше майбутнє.
Алена поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 09.01.2013, 18:57   #20
руда соня
Один з нас
 
Аватар для руда соня
 
Реєстрація: 08.03.2011
Повідомлень: 73
За замовчанням

(Хіба якщо алкоголік повністю віддасть себе в руки Божі, то може кинути пити. Практично неможливо такій людині самій перебороти свою хворобу. Як жити співузалежненим -- дружині й доньці? Погоджуюся з Невгамовною -- треба йти в Ал-Анон, молитися за недужого, вчитися жити поза алкогольними маразмами батька. Може, дивлячись на вас, і батько відважиться записатися в групу Анонімних Алкоголіків. Це якщо він захоче кинути пити. І ще раз повторю -- молитися за нього, хоч частіше хочеться просто придушити
руда соня поза форумом   Відповісти з цитуванням
Відповідь


Ваші права у розділі
Ви не можете створювати нові теми
Ви не можете відповідати у темах
Ви не можете прикріпляти вкладення
Ви не можете редагувати свої повідомлення

BB коди Ввімк.
Смайли Ввімк.
[IMG] код Ввімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


Часовий пояс GMT +1, час: 20:31.

Зворотний зв'язок - Форум журналу "Жіночий порадник" - Архів - Нагору